KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15249485
nr 1524 9485
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Signerade GB, kustmotiv. Olja på pannå, 16x20 ca. Yttermått inklusive ram: 25x30-30x36 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
måndag 27 februari 2023
kl 20:56:38
100 kr
300 kr
500 kr
600 kr
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius